Няня – професія сьогодення

Сьогодні професія няні вже не вважається екзотикою. Для багатьох батьків послуги няні – не розкіш, як можуть вважати представники старшого покоління, а необхідність.

Сьогоденний ритм життя диктує правила по яким робочий день не завжди нормований, розклад справ не завжди можливо передбачити наперед, і в житті людини має бути можливість відпочити і мати змогу побути наодинці з собою. Це не означає, що наші батьки є більш відповідальними, ростячи нас самостійно, без будь-чиєї допомоги. Час змінюється, і реальність дає більше можливостей для реалізації, вчить приймати необхідну допомогу і піклуватися про благополуччя і комфорт своїх дітей, звертаючись за допомогою до професіоналів.

Вибір няні, особливо якщо родині треба зробити його вперше, пов’язані з рядом труднощів і сумнівів. В уяві багатьох тат і мам живе боязнь під назвою: “незнайома, чужа людина в хаті”. Побоювання, звичайно, виправдані. Уважність і обережність в питанні вибору няні дійсно не завадить – цій людині ви збираєтеся довірити дитину і впустити у свій дім. Однак, якщо ви дбаєте про безпеку і власний комфорт своєї родини, то не треба мати сумніви, що ви не в змозі з усією відповідальністю підійти до вибору няні для крихітки.

На що слід звертати увагу обираючи няню? Перш ніж розпочати пошуки няні, корисно поставити питання “Навіщо мені няня та що я від неї хочу?”. Не завадить відповісти на питання по пунктах розписавши свої бажання в письмовому вигляді. Це підвищить ефективність пошуків, а список ваших побажань стане в нагоді на співбесіді. Продумайте графік роботи няні. Цілком можливо, що складений чіткий графік повного робочого дня – це ваш варіант. А може ви шукайте людини, допомога якої вам буде потрібна “по необхідності”.

Наступне питання, на яке необхідно знайти відповідь це: “Які якості повинна мати няня, яку я шукаю?” Відповідь на це питання знаєте тільки ви. Вирішить, якою ви бачите няню для вашої дитини? Намалюйте портрет такої людини, складіть перелік особистих якостей. Вирішить, чи існують принципові для вас моменти (вік, освіта, тощо)?

Якщо ви плануєте няню запрошувати щодня і бажаєте, щоб вона не тільки піклувалася і розважала малюка, але і проводила розвиваючи  заняття – тоді має сенс шукати няню-педагога. Якщо ви вирішили подбати про поліпшення психологічного клімату у вашій родині, маєте проблеми в спілкуванні з дитиною – шукайте няню-психолога. Бажаєте долучити малюка до мистецтва – няня з освітою художника або музиканта зможе впорається з цим завданням. Няня-лікар або медсестра буде вельми до речі, якщо ваша дитинка потребує особливого медичного догляду. Якщо ви шукаєте няню до новонародженому маляті, поцікавтеся, чи має вона досвід роботи з такими крихітками (власний або професійний).

Існує багато рекомендацій, як правильно обирати няню, на що слід звертати першочергову увагу в пошуках, як відрізнити хорошу няню від недобросовісної. В дійсності важливо пам’ятати одне, але найголовніше правило: вибираючи няню, в першу чергу звертайте увагу на людину. Тому що освіта, педагогічне або медична – це, звичайно, прекрасно, проте ні в одному інституті не вчать любити безмежно, піклуватися з задоволенням і з відкритою душею ставитися до дітей.

Няню можна шукати різному шляхами: через друзів і знайомих, через спеціальні агентства, розміщуючи і розшукуючи оголошення в Інтернеті, газетах. Практика показує, що найбільш ефективним є пошук через Агентство по підбору домашнього персоналу. Кандидати проходять «подвійний» відбір – спочатку менеджерами Агентства, а потім особисто вами.

Обов’язково на співбесідах треба знайомитися, спілкуватися, придивлятися, задавайте питання, прислухатися до себе, до своїх відчуттів, і ви обов’язково знайдете свою людину, поряд з якою буде спокійно, комфортно і дитині, і вам.

Бажаємо вам успіху в пошуку няні, приємного часу у спілкуванні з нею і радості батьківства.